Felhívások

Közeli határidők

Conference on Travel Writing

Borders and Crossings Conference, 13-16 September 2018, Juraj Dobrila, University of Pula, Croatia.

ALAPKÉPZÉS

Közeli határidők

Dalai Lama Fellowship for Emerging Leaders 2018

What would you do to change the world? Apply to become a Dalai Lama Fellow 2018.
Through our fellowship program, they select, convene, coach and provide funding for next generation leaders. Fellows join to a LifeLong community.

MAGISZTERI

Közeli határidők

Dalai Lama Fellowship for Emerging Leaders 2018

What would you do to change the world? Apply to become a Dalai Lama Fellow 2018.
Through our fellowship program, they select, convene, coach and provide funding for next generation leaders. Fellows join to a LifeLong community.

Phd / DLA

Közeli határidők

3rd Pacific International Politics Conference (PIPC), Hong Kong, China

The third Pacific International Politics Conference (PIPC) will be held in Hong Kong, China, 6-7 July 2018.

POSZTDOKTORI

Közeli határidők

Dalai Lama Fellowship for Emerging Leaders 2018

What would you do to change the world? Apply to become a Dalai Lama Fellow 2018.
Through our fellowship program, they select, convene, coach and provide funding for next generation leaders. Fellows join to a LifeLong community.

FIATAL KUTATÓI

Közeli határidők

Teaching Faculty Position in Enterprise Data Science, Drexel University

The Department of Information Science of the College of Computing and Informatics (CCI) invites applications for a full-time teaching faculty position in Enterprise Data Science. 

OKTATÓI


Jelenlegi oktatási szint:
I would like to receive Call for Applications/Papers for:
  

KÉPZÉSI SZINT
Alapképzés
Magiszteri
PhD / DLA
Posztdoktori
Fiatal kutatói
Oktatói
Kutatói
Doktorjelölt
Frissen végzett
TUDOMÁNYTERÜLET
FELHÍVÁS TÍPUSA
CÉLORSZÁG
Szűrő
Megszüntet
2018.
március
3.

Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny


2017/2018-as tanév, országos (erdélyi) döntő

A magyarországi Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) által közösen szervezett Nemes Tihamér Informatikai Tanulmányi Verseny országos (erdélyi) döntőjét 2018. január 13-án szerveztük meg Marosvásárhelyen a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen.

A verseny reggelén Dr. Kovács Lehel-István, a verseny Erdélyi Regionális Bizottságának  ügyvezető elnöke az intézmény aulájában köszöntötte a tíz erdélyi város nagyobb iskoláiból érkezett versenyzőket és kísérő tanáraikat, ismertette a programot és sok sikert kívánt a versenyzőknek.

Összesen 52 diák, Erdély 10 iskolájának legjobb informatikus diákjai mérték össze tudásukat.

A verseny három korcsoportban zajlott, V-VIII. osztályból 4 diák (1. korcsoport), IX-X. osztályból 25 diák (2. korcsoport), illetve XI-XII. osztályból 23 diák (3. korcsoport) versenyzett számítógépes programozásból.

Az eredmények az alábbiak:

Első korcsoport:

4 tanuló indult az erdélyi döntőn, amelyből mindenik diák a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti) tanulója volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):

I. díj Éles Júlia (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VIII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Nagy Boglárka (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VIII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

III. díj Rákos Gergő (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

EMT dicséret Fazakas Csenge (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, VII. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

Második korcsoport:

25 versenyző indult az erdélyi döntőre, amelyből 6 a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), 6 a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely), 4 a Tamási Áron Gimnázium (Székelyudvarhely), 3 a Székely Mikó Kollégium (Sepsiszentgyörgy), 2 a Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda), 2 a Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár), 1 az Arany János Elméleti Líceum (Nagyszalonta), 1 az Ady Endre Líceum (Nagyvárad) tanulója volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):

I. díj Lieb Hanna (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Derzsi Dániel (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanára Ignát Judit-Anna)

III. díj Fazakas Ábel (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, X. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

dicséret Dobai-Pataky Attila (Tamási Áron Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanárai Szélyes Emőke, Godra Hajnal)

dicséret Jakab Etele (Bolyai Farkas Elméleti Líceum, X. osztály, felkészítő tanára Ignát Judit-Anna)

dicséret Roth Apor (Székely Mikó Kollégium, X. osztály, felkészítő tanára Iakab Tibor)

Harmadik korcsoport:

A 23 versenyzőből 5 a Tamási Áron Gimnázium (Székelyudvarhely), 5 a Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda), 4 a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (Marosvásárhely), 3 a Kölcsey Ferenc Főgimnázium (Szatmárnémeti), 3 a Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár), 1 az Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó), 1 a Bartók Béla Elméleti Líceum (Temesvár), 1 a Németh László Elméleti Líceum (Nagybánya) diákja volt.

Az eredmények a következőképpen alakultak (pontszám szerint csökkenő sorrendben):

I. díj Tempfli Levente (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, XI. osztály, felkészítő tanára Demeter Csaba)

II. díj Kacsó Péter-Gábor (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Demeter István-Hunor)

III. díj Mátyás Gergely-Péter (Márton Áron Főgimnázium, XII. osztály, felkészítő tanára Demeter István-Hunor)

dicséret Szász Tamás (Bartók Béla Elméleti Líceum, XII. osztály, felkészítő tanára Mauzer Erika)

dicséret Péter István (Márton Áron Főgimnázium, XI. osztály, felkészítő tanára Csonta Ildikó)

EMT dicséret Fazakas Borbála (Báthory István Elméleti Líceum, XI. osztály, felkészítő tanára Vicsacsán-Haltek Zoltán)

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő tanárának, akiknek ezúton is köszönjük a verseny felügyeletében nyújtott segítséget.

A továbbjutó diákoknak sok sikert kívánunk a budapesti döntőre való felkészüléshez, amelyre az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatika Karán kerül sor 2018. március 3-án, szombaton.

Ezúton is köszönjük a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi  Karának, hogy helyet adott a verseny országos (erdélyi) döntőjének, az egyetem munkatársainak, akik hozzájárultak a verseny sikeres lebonyolításához, illetve a kolozsvári Codespring Kft.-nek a  támogatását.

(forrás: www.emt.ro)

Oszd meg a Facebookon